Brzechwolandia - wyjazd uczniów klas I - III do MOK w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » Brzechwolandia - wyjazd uczniów klas I - III do MOK w Zawierciu

Wyjazd klas I-III na przedstawienie teatralne „Brzechwolandia”
 "Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
 w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości.
 Brzechwolandia uczy, bawi nas,
w Brzechwolandii można miło spędzić czas."

30.10.2015r. uczniowie z klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. „Brzechwolandia”  które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia był okazją do poznania i przypomnienia dzieciom znanych wierszy  J. Brzechwy , takich jak:
Samochwała”, Kłamczucha”, „Leń”. „Skarżypyta”, „Atrament”, „Globus”, „Znaki przestankowe”. Bohaterami sztuki byli: pajacyk, lalka, kosmonauta, miś, tygrysek. Dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen marzeń, muzyki i radości. Postacie z wierszy przypominały także o właściwym zachowaniu w szkole, w domu i na podwórku. Udział w spektaklu był dużym przeżyciem i zapewne długo pozostanie w pamięci dzieci. Po spektaklu zorganizowano Szkolny Konkurs Plastyczny w którym dzieci przedstawiły ulubionych bohaterów wierszy Jana Brzechwy.

data dodania: 2015-10-30 13:14:34