Osobliwości Świata Fizyki

Strona główna » Aktualności » Osobliwości Świata Fizyki

29 września uczniowie klasy siódmej i ósmej wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Katowic.

Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie filmu objętego patronatem Ministra Edukacji i Nauki pt. ,,Orlęta. Grodno’39.” Przedstawiał on historię heroicznej walki cywilnych mieszkańców Grodna, szczególnie harcerzy i młodzieży szkolnej, z rosyjskim najeźdźcą.

Po obejrzeniu filmu uczniowie odwiedzili aulę Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w celu udziału w wykładach z cyklu ,,Osobliwości świata Fizyki.” W tym roku zostały one poświęcone tematyce: ,,Woda – żywioł niezwykły” oraz ,,Światło – jak widzimy świat.” Mnóstwo przeprowadzonych doświadczeń sprawiło, że wykłady były efektowne i ciekawe. Na kolejną edycję osobliwości czekamy z niecierpliwością.

data dodania: 2022-10-10 07:12:41