Akcja #sadziMy

Strona główna » Aktualności » Akcja #sadziMy

Uczniowie Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody wraz z klasa V. Przystąpili to akcji #sadziMY organizowanej przez Parę Prezydencką i Lasy Państwowe. Z Nadleśnictwa Olkusz otrzymali sadzonki, które posadzili obok budynku szkoły. Każda sadzonka otrzymała swoje imię, a uczniowie zobowiązali się otoczyć je troskliwą opieką.
Akcja #sadzimyMY została zainicjowana przez Parę Prezydencką26 kwietnia 2019r.  Inicjatywę podjęto w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100 - lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95–letniej historii Lasów Państwowych– nawałnice spustoszyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach.
Mamy nadzieję, że ta akcja na stałe wpisze się w działalność naszego koła.

data dodania: 2022-10-13 13:44:20