Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Dzwono - Sierbowicach, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadziły nas wiersze i piosenki patriotyczne.

W części słowno- muzycznej uczniowie zobrazowali sytuację polityczną kraju, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Utwory poetyckie recytowane przez uczniów klas V-VII miały za zadanie ukazać  ducha narodu polskiego.

Dziś to  święto jest okazją do zatrzymania się na chwilę i do refleksji  nad naszą przeszłością, nad przeszłością  naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzięki takim jak oni dziś żyjemy w wolnej Polsce.

data dodania: 2022-11-15 11:18:42