Przedszkolny Konkurs Recytatorski

Strona główna » Aktualności » Przedszkolny Konkurs Recytatorski

28 lutego 2023r. odbył się przedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem ,,Zima’’.

Główne cele konkursu to: popularyzacja twórczości polskich poetów, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Pani Dyrektor Alicja Baran podziękowała uczestnikom za urocze występy zaznaczając, że była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością. Zaznaczyła, że to również możliwość dla dzieci do wzmacniania wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa, posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych. Gratulując uczestnikom, podkreśliła ciekawe interpretacje oraz takie cechy, jak odwaga i wytrwałość w pamięciowym opanowaniu wierszy.

data dodania: 2023-03-03 12:39:04