„W Dzień Św. Patryka wszyscy są Irlandczykami"

Strona główna » Aktualności » „W Dzień Św. Patryka wszyscy są Irlandczykami"

Jak mawiają rdzenni mieszkańcy Zielonej Wyspy: „W Dzień Świętego Patryka wszyscy są Irlandczykami”. I tak się stało w naszej szkole 17 marca podczas obchodów Dnia św. Patryka – patrona Irlandii. Zostały one zorganizowane w ramach poznawania tradycji i kultury krajów anglojęzycznych. Uczniowie kl. I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, przygotowując się do „zielonego dnia” wzięli udział w specjalnie przygotowanych lekcjach języka angielskiego, podczas których dowiedzieli się więcej o Zielonej Wyspie. Dla uczniów kl. IV - VIII został ogłoszony konkurs na najładniej udekorowaną klasę. Każda z klas wykazała się ogromnym zaangażowniem i ciekawymi pomysłami. W klasach dominowały kolory zielony, pomarańczowy i biały. Prawie wszyscy uczniowie mieli zielone elementy ubrania. Uczniowie przygotowali przepyszne łakocie, oczywiście w zielonym i pomarańczowym kolorze. Były to: ciasteczka, szaszłyki owocowe, ciasta, galaretki i inne przysmaki oraz napoje.

I miejsce zajęły ex aequo kl. IV, V i VI

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz otrzymali słodkie upominki.

Mamy nadzieję, że uczniom podobały się obchody dnia św. Patryka i zielony dzień stanie się tradycją naszej szkoły.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2023-03-20 12:09:27