Dzień Książki - święto wszystkich czytelników, bibliofilów, miłośników książek

Strona główna » Aktualności » Dzień Książki - święto wszystkich czytelników, bibliofilów, miłośników książek

23 kwietnia obchodzimy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali apel, podczas którego przedstawili historię tego święta, przeczytali ciekawostki dotyczące świata książek. Uczniowie klasy V, którzy na lekcjach języka polskiego poznają mitologię grecką i rzymską wcielili się w bohaterów tych utworów i zaprezentowali galerię wybranych przez siebie postaci, opowiadając ich przygody i prezentując atrybuty.

Uczniowie wykonali również okolicznościową gazetkę, z której można dowiedzieć się , czym jest prawo autorskie, jak zbudowana jest książka, jakie korzyści płyną z czytania oraz poznać kilka ciekawostek na temat książek.

data dodania: 2023-04-26 23:01:11