Zielona Szkoła 2016

Strona główna » Aktualności » Zielona Szkoła 2016

W dniach od 19 maja do 1 czerwca wszyscy uczniowie klasy III wraz z opiekunami przebywali  na Zielonej Szkole w Krynicy Morskiej. Większość dzieci po raz pierwszy przyjechała nad morze. Ośrodek położony jest w centrum Parku Krajobrazowego na Mierzei Wiślanej  pośród sosnowego lasu z dala od codziennego ruchu i gwaru. Przez cały pobyt sprzyjała nam piękna pogoda. Aktywnie korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji jakie na nas czekały. Rejs statkiem do Fromborka Zalewem Wiślanym był niesamowitym przeżyciem. Tam zwiedziliśmy muzeum Mikołaja Kopernika, Planetarium, weszliśmy na Wieżę Wodną skąd podziwialiśmy panoramę miasta, piękne Morze Bałtyckie i Zalew Wiślany. Wycieczka do Malborka była niezapomniana. Z panią przewodnik zwiedziliśmy największą gotycką warownię na świecie, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Poznaliśmy historię zamku, dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o życiu w tak ogromnym zamku. Na kolejną wycieczkę autokarową wybraliśmy się do Trójmiasta. W Gdańsku zwiedziliśmy Długi Targ, Żuraw, Kościół Mariacki, Dwór Artusa z Fontanną Neptuna. Po dużej dawce wiedzy historycznej udaliśmy się do Centrum Edukacji dla dzieci i Młodzieży. Wspólne eksperymenty i doświadczenia udowodniły nam, że nauka nie jest nudna, a nawet może bawić, bo bawiliśmy się świetnie. Potem zwiedziliśmy jeden z najpiękniejszych żaglowców Dar Pomorza. Z autokaru podziwialiśmy Bursztynowy stadion Ergo Arena.  Na zakończenie tej całodniowej wyprawy byliśmy na Westerplatte.  Krynica to piękna miejscowość, a codzienne spacery pozwoliły nam poznać jej uroki.  Wspinaliśmy się na Wielbłądzi Garb czyli najwyższą nieruchomą wydmę, zwiedziliśmy port jachtowy, latarnie morską, jeździliśmy kolejką wąskimi uliczkami Krynicy, graliśmy w mini golfa na profesjonalnym polu golfowym, a także oglądaliśmy pokaz szlifowania bursztynu. Codzienne spacery brzegiem morza, szukanie muszelek i bursztynu, wspaniałe zabawy na plaży dostarczały nam duże dawki jodu i tlenu. Pobyt na zielonej szkole był wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2016-06-03 08:47:33