"Śpiąca Królewna" - Teatr ART-RE z Krakowa

Strona główna » Aktualności » "Śpiąca Królewna" - Teatr ART-RE z Krakowa

W dniu 19 lutego 2018 roku w naszej szkole artyści z Teatru Art-Re z Krakowa zaprezentowali adaptację jednej z najsłynniejszych baśni Charles’a Perrault’a pt. „Śpiąca Królewna”. Przedstawienie oglądały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I-III.

Dwoje aktorów przedstawiło historię pary królewskiej, której rodzi się długo wyczekiwana córka – księżniczka Aurora. Na uroczystość chrztu do pałacu przybywają dobre wróżki, żeby obdarować księżniczkę cennymi darami…. Król zapomina jednak o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar, który ma spowodować, że w 16-urodziny ukłuje się ona wrzecionem i umrze. Jednak dzięki dobrym wróżkom: Florze, Faunie i Pogódce, a także…młodym widzom, złe czary zostały przezwyciężone.

Dzieci oglądające spektakl przekonały się, że wiara w dobro, miłość, męstwo i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło. Poza tym miały one możliwość uczestniczenia w przedstawieniu - tańcząc wspólnie z aktorami.

data dodania: 2018-02-20 19:51:14