Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

W labiryncie mitologii

Strona główna » Aktualności » W labiryncie mitologii

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich.

My również, jak co roku, przyłączamy się do tej akcji i zgodnie z tradycją naszej szkoły organizujemy Szkolny  Konkurs Mitologiczny.

I tym razem tak jak w poprzednich latach wzięły  w nim udział dwie drużyny uczniów z  klas V i VI.  Uczestnicy, ubrani w stroje nawiązujące do czasów mitologicznych, musieli wykazać  się wiedzą, odpowiadając na różnorodne pytania w czterech kategoriach. Bawiąc się, utrwalali wiedzę z mitologii.  Nagrodą w konkursie dla zwycięskiej drużyny były oceny celujące z języka polskiego oraz drobne upominki rzeczowe. Zwyciężyli uczniowie klasy V w składzie: Aleksandra Kowalczyk, Natalia Rok i Marcel Pasich.
W jury zasiedli : pani dyrektor – Alicja Baran, pani Marlena Ptak oraz pan Daniel Szczechla. 

Zmagania konkursowe poprzedziło  przedstawienie teatralne  pt. „ W mitologicznym labiryncie” przygotowane przez uczniów należących do kółka teatralnego.  Młodzi aktorzy przenieśli nas do starożytnej Grecji wraz z całą plejadą mitycznych greckich bogów, herosów oraz innych bohaterów. Mogliśmy zobaczyć : Zeusa, Herę, Demeter, Korę, Afrodytę,  Hadesa, Ariadnę, Aresa, Syzyfa.  Przewodniczką po wędrówce była  Atena, która pomogła bohaterce sztuki wydostać się z trudnego mitologicznego labiryntu.

 

 

 

czytano: 385 razy

autor: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2018-04-26 21:02:16

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Dzwono-Sierbowice 2, 42-436 Pilica
e-mail: dzwonosierbowice@poczta.onet.pl

tel.: 32 6735005
e-mail: biuro@sp3dzwonosierbowice.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna