Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

Witamy gości ze świata!

Strona główna » Aktualności » Witamy gości ze świata!

Czy Dzień Języków Obcych  może być niecodziennym wydarzeniem? Ależ owszem!

Już od kilku lat obchodzimy w naszej szkole takie wydarzenie. W tym roku szkolnym ten dzień wyglądał zupełnie inaczej. Uczniowie kl. V-VIII uczestniczyli  w całodniowych warsztatach językowych, lecz nie były to zwykłe warsztaty – tego dnia do naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście – trenerzy z Nigerii, Indii i Białorusi: Pavel , Lawrecne i Jaykishan.

Od samego rana uczniowie intensywnie pracowali wykonując przeróżne zadania – indywidualnie oraz grupowo pod czujnym okiem trenerów,  a wszystko odbywało się tylko w języku angielskim! Taki był zamierzony cel: język angielski przez cały dzień! Trenerzy przez cały czas chętnie i z uśmiechem na twarzy wspomagali uczniów w każdym powierzonym im zadaniu.

Po niezwykle pracowitym poranku nadszedł czas na relaks – Jaykishan z Indii pokazał podstawowe elementy karate oraz yogi. Uczniowie z dużym zaangażowaniem  uczestniczyli w tych zajęciach, choć do łatwych one nie należały.

Poprzez organizowanie takich nietypowych warsztatów chcemy pokazać uczniom, iż uczenie się języków obcych, a w szczególności języka angielskiego, pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, poznać różnice kulturowe a przy tej okazji dobrze się bawić. Warto podkreślić, że język angielski łączy ludzi– nieważne z jakiego kraju jesteś, znając język angielski potrafisz porozumieć się niemal z każdym na świecie!

Był to bardzo długi dzień spędzony w szkole, ale to jeden z tych dni, których się nigdy nie zapomina! Uczniowie na pewno dobrze go zapamiętają!

Pavel , Lawrecne, Jaykishan – DZIĘKUJEMY WAM ZA NIEZWYKŁE CHWILE!!!

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 534 razy

autor: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2019-09-30 22:12:01

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Dzwono-Sierbowice 2, 42-436 Pilica
e-mail: dzwonosierbowice@poczta.onet.pl

tel.: 32 6735005
e-mail: biuro@sp3dzwonosierbowice.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna