DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wszystkie przedszkolaki przyszły do szkoły ubrane w stroje ich ulubionych postaci bajkowych. W bajkowy nastrój wprowadził wszystkich wystrój sali oraz piosenka „Witajcie w naszej bajce”. Wszystkie dzieci mogły w tym dniu przenieść się na ,,czarodziejskim dywanie'' w świat bajki. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach tematycznie związanych z bajkami. W krainie bajki zaprezentowały swoje przebrania, rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły bajek po wylosowanych rekwizytach, rozwiązywały zagadki, układały "bajkowe" puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci, brały udział w bajkowej gimnastyce i torze przeszkód, na chwilę zamieniły się w Kopciuszka, który oddzielał fasolę od grochu. Na koniec dużo emocji wzbudziło ,,zatrute jabłko”. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im dużo radości. Dzieci tego dnia były bardzo aktywne, otwarte i szczęśliwe.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w zyciu dziecka. Wywierają one fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Ogólnie można rzec - wzbogacają osobowość i charakter.

poprzednia strona |1|2|3| z   3 następna|ostatnia

data dodania: 2022-11-13 19:38:48