DZIEŃ KROPKI

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ KROPKI

W dniu 15 września w naszych oddziałach przedszkolnych przedszkolaki świętowali  Międzynarodowy Dzień Kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli International Dot Day jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron i wyrabianiu wiary we własne siły. Na samym początku dzieci otrzymały odznaki, podczas rozdawania których zostały zapoznane z celem tego dnia. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od tańca i śpiewu do piosenki „Poszukajcie kropki”. Kolejną atrakcją w tym dniu były różnorodne zabawy ruchowe i matematyczne z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Następnie dzieci podzielone zostały na grupy, w których wykonały bardzo interesujące obrazki z kropek. W drugiej połowie tego dnia dzieci poszukiwały kropek w przedmiotach codziennego użytku. Na sam koniec przedszkolaki otrzymały obrazki składające się z kropek, które wraz z wychowawcami ozdabiali już indywidualnie w swoich salach.

data dodania: 2023-09-19 07:35:06