Odkrywany kolejne miejsca naszej kochanej Jury

Strona główna » Aktualności » Odkrywany kolejne miejsca naszej kochanej Jury

W dniu 27 września 2023r. uczniowie z klas IV - VIII uczestniczyli w wycieczce do Złotego potoku i Olsztyna.  Złoty potok to malownicza miejscowość położona zaledwie 40 km od naszej szkoły. Pierwszym punkiem naszego programu było zwiedzanie Złotego potoku poprzez wędrówkę ścieżką dydaktyczną po Rezerwacje Parkowe. Rozpoczęliśmy tracę od miejsca byłego kamieniołomu nad stawem Amerykan. Po stromych podejściach i zejściach dotarliśmy do źródeł Elżbiety i Zygmunta.  Następnie autokarem udaliśmy się do Olsztyna. Zwiedzaliśmy zamek, wysłuchaliśmy historii tego miejsca oraz podziwialiśmy piękną okolice oraz miasto Częstochowa, które było widać w oddali.  Po przerwie na posiłek i zakup pamiątek udaliśmy się ponownie do Złotego potoku do Muzeum Regionalnego im. Zygmunta Krasińskiego. Zwiedziliśmy budynek wysłuchaliśmy wspaniałej historii życia rodziny Krasińskich. Następnie udaliśmy się na spacer po wspaniałym parku wokół Pałacu Raczyńskich położony nad kolejnym stawem pod nazwą Irydion.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2023-10-02 21:51:02