DZIEŃ DYNI

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ DYNI

Dynie małe, dynie dużę,

dynie w dole, dynie w górze.

Dynie z lewej, dynie z prawej

dynie kręcą się w zabawie.

Słowami tej właśnie rymowanki rozpoczęliśmy wielkie „Święto Dyni”. 31 października przedszkolaki poznały jak zdrowe i urodziwe jest to warzywo. Każdy przedszkolak tego dnia miał na sobie coś pomarańczowego i wszyscy przynieśli do przedszkola dynię, co pozwoliło nam stworzyć wspaniałą dekorację. Wśród atrakcji jakie czekały na dzieci: konkurencje sportowe: turlanie dyni, slalom z dynią, podawanie dyni dołem, górą. Ponadto dzieci dokładnie „badały” dynię- jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu, ciężaru. Układaliśmy dynie od największej do najmniejszej. Zagrały w Dyniowe Kręgle. Nie zabrakło zabaw muzycznych po piosenki ,,Dynia Dana’. Na zakończenie „Święta |Dyni” dzieci kolorowały kolorowankę XXL.

data dodania: 2023-11-03 07:47:20