Strona główna » Aktualności » Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten stał się okazją do podkreślenia zalet głośnego czytania, które wpływa na rozwój wyobraźni, na budowanie więzi międzyludzkiej, zdolność słuchania i koncentracji oraz do bogacenia słownictwa.  Tego dnia, nasza szkoła, włączyła się do akcji głośnego czytania.

Zaproszeni rodzice oraz nauczyciele czytali uczniom klas I – VI. Z dużym zainteresowaniem i uwagą dzieci wysłuchały I cz. bajki pt. „120 przygód koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego, którą przeczytała pani Iwona Banach.

Tegoroczny dzień głośnego czytania obchodzony jest pod hasłem: „Znane i lubiane wiersze i bajeczki”, dlatego też pani Joanna Więckowska przeczytała dzieciom wybrane wiersze Juliana Tuwima i Ludwika Jerzego Kerna.

Na zakończenie pani Dyrektor Alicja Baran podziękowała wszystkim oraz ogłosiła akcję czytania utworów literackich raz w miesiącu, w związku z tym zaprasza chętnych rodziców i nauczycieli do udziału w tej akcji.

data dodania: 2016-10-05 12:35:59