Witamy rok szkolny 2019/2020!

Strona główna » Aktualności » Witamy rok szkolny 2019/2020!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Dzwono-Sierbowicach, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne.

Po mszy wszyscy udaliśmy się do szkoły, aby wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny 2019/2020. Pani dyrektor Alicja Baran serdecznie powitała  uczniów, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz rodziców. Uroczystość nasza odbyła się w cieniu ważnych wydarzeń, o których nie mogliśmy zapomnieć. W tym roku  bowiem obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, rocznicę tragicznego 1 września 1939 roku, kiedy to uczniowie polskich szkół nie usłyszeli szkolnego dzwonka tylko wycie alarmów i huk wybuchających bomb. O tych tragicznych wydarzeniach przypomnieli nam uczniowie podczas krótkiego występu.

Następnie przywitani  zostali uczniowie klasy I, którzy rozpoczynają naukę w szkole podstawowej oraz przedszkolaki.  Wychowawczynie panie Jadwiga Skowronek i Grażyna Latacz podarowały dzieciom skromne upominki na dobry początek szkoły.

Naszym uczniom życzymy samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich oraz radości ze zdobywania wiedzy,  nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich pociech!

data dodania: 2019-09-02 18:01:20