Happy St. Patrick's Day!

Strona główna » Aktualności » Happy St. Patrick's Day!

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole dzień św. Patryka – patrona Irlandii. To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie.

Jak podaje legenda, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trzylistnej koniczynki. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że wypędził z niej zajadłe węże.

Dowiedzieliśmy się także, jak wygląda flaga Irlandii oraz poznaliśmy małego skrzata o imieniu Leprechaun, który, według legendy, ukrywa złoto na końcu tęczy.

Jednak najprzyjemniejszą częścią obchodów tego dnia, był udział w "wyzwaniach" - każdy uczeń miał spróbować jedną z "zielonych pyszności". Jesteśmy bardzo dumni, gdyż wszyscy bez wahania podjęli wyzwanie. Zabawa była doskonała!

Do zobaczenia za rok!

Obyście do tej pory znaleźli garnek złota po drugiej stronie tęczy;-)

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2021-03-18 11:42:18