ŁEBA 2023

Strona główna » Aktualności » ŁEBA 2023

29.05.2023 wyruszyliśmy autokarem dwupokładowym do Łeby. Po kilku godzinach podróżny dotarliśmy do celu, przywitała nas piękna pogoda. Po zakwaterowaniu i po kolacji udaliśmy się na plażę, aby przywitać się z morzem. Następnego dnia odbyły się zajęcia animacyjne na terenie ośrodka, a następnie udaliśmy sięna rejs statkiem, który okazał się niezapomnianym przeżyciem. Kolejny dzień naszego pobytu to chrzest morski. Po wykonaniu zadania sprawnościowego, każdemu uczestnikowi wyjazdu zostało nadane imię morskie. Po południu uczestniczyliśmy w spotkaniu z panem Marcinem Kostrzyńskim. Marcin Kostrzyński jest autorem filmów przyrodniczych i obserwatorem przyrody. Z wykształcenia dziennikarz, leśnik, operator kamery, autor kanału na YouTube ,,Marcin z Lasu” oraz wideobloga na Facebooku. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o zwyczajach leśnych zwierząt. Następnego dnia pojechaliśmy do Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego w Sarbsku. Uczestniczyliśmy w pokazach z Uchatkami Kalifornijskimi i Fokami Szarymi i Pospolitymi, które były bardzo ciekawe i zrobiły na nas ogromne wrażenie. Foki to przeurocze zwierątka! Zwiedziliśmy także wrak statku oraz wzięliśmy udział w seansie w kinie 5D z rekinem w roli głównej. Po południu uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, a następnie wybraliśmy się na spacer uliczkami Łeby i dotarliśmy do plaży, aby udokumentować nasz pobyt nad morzem 1 czerwca czyli w Dzień Dziecka, tam wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Pogoda nas w tym dniu nie rozpieszczała, niestety było dosyć chłodno i wietrznie. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka. Kolejny dzień to wycieczka do Słowińskiego Parku Krajobrazowego. Po wędrówce leśną ścieżką udało nam się dotrzeć do wydm. Podziwialiśmy siłę natury i wędrujące wydmy, które przesuwając się odsłaniają martwe drzewa. Mogliśmy obserwować jezioro przybrzeżne Łebsko i Morze Bałtyckie. Po tak wyczerpującej wędrówce po wydmach czekała na nas niespodzianka: przejażdżka meleksami! Popołudnie upłynęło nam na zajęciach „Gwiezdny teatr”, na których wykonywaliśmy wspólnie zadania i uczyliśmy się współpracy oraz dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat kosmosu i gwiazd. Wieczór spędziliśmy wspólnie przy ognisku. Przedostatni dzień naszego pobytu to zajęcia plastyczno-artystyczne, następnie zakupy pamiątek i pakowanie. Otatniego dnia zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tak bardzo aktywnie, miło i bardzo szybko upłynęły nam te 7 dni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za mile spędzony czas.

poprzednia strona |1|2|3| z   5 następna|ostatnia

data dodania: 2023-06-16 09:51:43