Szkolny Dzień Bezpieczeństwa

Strona główna » Aktualności » Szkolny Dzień Bezpieczeństwa

W ostatnim tygodniu roku szkolnego obchodzimy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa. Uczniowie w tym dniu nie przynoszą ze sobą zeszytów i książek a dzień wypełniony mają różnymi atrakcjami.

Tak też było 20 czerwca bieżącego roku. Rano o 8:00 wszystkie klasy obejrzały filmy dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, w lesie, w górach.

Następnie uczniowie udali się do sali gimnastycznej, gdzie zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom różnych konkursów oraz uczestnikom zielonej szkoły.

Miło nam było przywitać przedstawicieli Placówki Terenowej KRUS w Katowicach - panią Anetę Grzymisławską i pana Łukasza Dudę, którzy przywieźli ze sobą bardzo atrakcyjne nagrody i wręczyli wylosowanym dzieciom. Potem głos zabrał pan dzielnicowy Krzysztof Koźmiński, który przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Jak co roku mogliśmy też liczyć na zaprzyjaźnionych ze szkołą strażaków z OSP Szyce, którzy przyjechali swoim wozem strażackim i wypełnili atrakcjami resztę dnia. Można było wziąć udzał w zabawie polegającej na strącaniu pachołków strumieniem wody, ochłodzić się pod kurtyną wodną i zobaczyć pokaz działania piany gaśniczej.

Sprzyjająca w tym dniu pogoda pozwoliła na fantastyczną zabawę na świeżym powietrzu.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2023-06-22 10:41:19