Węże i my! – spotkanie „oko w oko” z gadami

Strona główna » Aktualności » Węże i my! – spotkanie „oko w oko” z gadami

We wtorek 15 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody. Było to spotkanie „oko w oko” z przedstawicielami gadów – wężami: Julianem, Maleństwem, Klementynką i Kazimierzem.

Hodowca-opiekun węży odwiedził naszą szkołę, prezentując nam żywe węże boa, a także pytona albinosa – węża o czerwonych oczach i skórze pozbawionej barwnika, który okazał się niewątpliwie największą atrakcją. W czasie spotkania wszyscy mieli okazję dotknąć i pogłaskać te niesamowite zwierzęta oraz wysłuchać wiadomości na temat ich życia i zwyczajów.

Lekcja z żywymi gadami była dla dzieci wspaniałym źródłem wiedzy, doświadczeń i ciekawych przeżyć. W końcu niecodziennie możemy spotkać i pogłaskać węża!

A. Janoska-Gubas

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia