ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Strona główna » Aktualności » ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2016r. w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten był okazją, aby przybliżyć uczniom klas 0 – III literaturę, której bohaterami są misie. Każde dziecko w tym dniu przyszło z ulubioną maskotką. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate i kolorowe. Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania opowieści o historii powstania pluszowego misia, po czym nastąpiły zabawy, gry, quizy, pląsy, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. Odbył się konkurs czytelniczy, podczas którego dzieci wykazały się  znajomością przygód Kubusia Puchatka.

Dzieci z klas 0 – III wykonały prace plastyczne na konkurs „Mój przyjaciel miś”.

W czasie spotkania dzieci nauczyły się wiersza „Puchaty miś” oraz piosenki „Pluszowy miś”. Wszystkie zabawy zakończyły się wspólnym tańcem przy piosenką „Jadą, jadą misie”. Uroczystość upłynęła w bardzo miłej, sympatycznej i radosnej atmosferze.

W przeddzień, czyli 24 listopada odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze, podczas którego uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w Głośnym Czytaniu baśni przez rodziców i nauczycieli.

Uroczystości czytelnicze zorganizowały i przeprowadziły B. Kieras i M. Tkaczyk.

data dodania: 2016-12-01 12:46:05