Cudze chwalicie, swego nie znacie!

Strona główna » Aktualności » Cudze chwalicie, swego nie znacie!

Powrót klasy IV i V do szkoły był przyjemny, ponieważ zaczął się nie w szkolnych ławkach, a w pięknych okolicznościach przyrody. I to tej najbliższej. 28 maja uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę po najbliższej okolicy.

Pierwszym punktem był spacer czarnym szlakiem z Rezerwatu Smoleń w kierunku Doliny Wodącej oznaczoną ścieżką dydaktyczną Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Po drodze mieliśmy okazję poznać wiele gatunków roślin charakterystycznych dla naszego regionu: języcznik, zwyczajny czy zanokcica skalna. Podziwaliśmy też wapienne skały charakterystyczne dla Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej.

Po upieczeniu kiełbasek udaliśmy się do Pilicy. W Bibliotece czekało na nas mnóstwo wrażeń. Na początku pani Edyta opowiedziała dzieciom o pracy biblioteki, stale powiększajacym się księgozbiorze oraz zachęciła do zostania stałymi czytelnikami. Następnie udaliśmy się na zajęcia przygotowane przez pracowników biblioteki. Dotyczyły one asertywności. I nie była to pogadanka, a doskonale przygotowana zabawa dla dzieci, która nie tylko uczyła, ale przede wszystkim bawiła. Uczniowie odgrywali scenki, bogacili swoje słownictwo w zabawie o asertywności . Każdy mógł założyć na nos alkogogle, narkogogle i pokonać tor przeszkód. Nie było to wcale łatwe. Uczniowie podczas zabawy zdobywali wiedzę. Na koniec otrzymali jeszcze upominki.

Wycieczkę zakończyliśmy w pilickim rynku, delektując się smacznymi lodami. Okazuje się, że nie trzeba daleko jechać, aby się wspaniale bawić. Na terenie naszej gminy jest wiele pięknych miejsc, które warto poznać!

data dodania: 2021-05-31 22:22:30