LEKCJA FIZYKI

Strona główna » Aktualności » LEKCJA FIZYKI

21 września uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzwono - Sierbowicach, uczestniczyli w wykładach z cyklu "Osobliwości świata Fizyki" organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Wykłady poparte były mnóstwem ciekawych i zaskakujących doświadczeń. Składały się z dwóch części. Pierwsza z nich nosiła tytuł ,, Na grzbietach fal’’ . Uczniowie zobaczyli jak można wykorzystać najprostszą wiedzę o falach nieomal w każdej dziedzinie życia – muzyce, sporcie, kuchni czy komunikacji. Podczas drugiej części pt. ,, Niebezpieczny przyjaciel – ogień”, rozszerzyli swoje wiadomości dotyczące spalania i dowiedzieli się, jak z nim walczyć. Zajęcia, a szczególnie doświadczenia na pewno na długo zostaną w pamięci uczniów.

data dodania: 2023-09-29 11:44:32