Cukierek albo psikus - poznajemy tradycję krajów anglojęzycznych

Strona główna » Aktualności » Cukierek albo psikus - poznajemy tradycję krajów anglojęzycznych

W ostatni dzień października w krajach anglosaskich obchodzone jest święto Halloween, jako wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Związane jest ono ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących.
Halloween jest niezwykle istotnym elementem kultury krajów anglojęzycznych, dlatego w naszej szkole na lekcjach języka angielskiego uczniowie zapoznali się z historią tego święta oraz poznali słownictwo z nim związane. Uczniowie przygotowali stroje oraz przekąski na tę okazję. W miłej atmosferze rozwiązywali zadania językowe oraz grali w gry online utrwalając przy tym poznane słownictwo.
Ta krótka lekcja kultury krajów angielskiego obszaru językowego nauczyła nas bycia otwartym i tolerancyjnym na inne święta i kultury, nie zapominając jednak o tym, że w Polsce 1 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych i wspominamy zmarłych.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2023-10-31 13:11:45