Święto dyni

Strona główna » Aktualności » Święto dyni

Dynia to warzywo, które cieszy się ogromną popularnością w sezonie jesiennym i jest szeroko wykorzystywane w kuchni. To nie tylko smaczne warzywo, ale również źródło wielu korzyści zdrowotnych, składników odżywczych, takich jak witamina A, C, E, a także minerałów - potas i miedź. Jednak to betakaroten, który nadaje dyni charakterystyczny pomarańczowy kolor jest jednym z najważniejszych składników.

Z okazji Święta Dyni Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole konkurs dyniowy. Uczniowie przynosili dowolnie przez siebie wycięte i własnoręcznie udekorowane dynie. Jury oceniało oryginalność i kreatywność zgłoszonych prac. W nagrodę zwycięscy otrzymali kupony na "niepytanie" zaprojektowane przez Samorząd Uczniowski . Laureaci konkursu:

Karoliny Kulanin,

Wiktorii Majki,

Wiktorii Pająk,

Emilia Bierońska,

Gabrieli Dziedzic,

Zuzanna Szota,

Maksymilian Szota,

Malwiny Wagi,

Alicji Jaworskiej,

Wiktorii Szoty,

Filipa Świderskiego,

Pawła Horaczuka,

Dziękujemy za udział w konkursie.

data dodania: 2023-11-07 07:17:47