DZIEŃ DENTYSTY

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ DENTYSTY

"Pan dentysta leczy zęby, wszyscy o tym wiedzą.
A szczególnie dzieci, które wciąż cukierki jedzą.
Kiedy nagle ząb zaboli, na fotelu siadasz.
I po chwili mocną plombę w zębie już posiadasz.
Szczotka, pasta to są zębów wielcy przyjaciele.
Myj dokładnie swoje zęby, nie tylko w niedzielę"

Obchodzony w naszym przedszkolu 5 marca Dzień Dentysty był świetną okazją do edukacji najmłodszych dzieci na temat zdrowia jamy ustnej i higieny zębów. Podczas tego dnia dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju aktywnościach związanych z dbaniem o zęby. Przedszkolaki oglądały film o tematyce dentystycznej, dzięki któremu dowiedziały się jak należy dbać o zęby oraz poznały wpływ produktów zdrowych i niezdrowych na nasze ząbki. Miały także okazję poznać narzędzia, którymi dentysta posługuje się w swojej pracy. a także akcesoria, które pomogą zachować odpowiednią higienę jamy ustnej. Dzieci uczestniczyły w zabawach dydaktycznych w których doskonaliły umiejętność liczenia, spostrzegania, koordynację wzrokowo ruchową. Chętnie brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Podsumowując temat zdrowia zębów wykonały prace plastyczną.

Dzień ten był doskonałą okazją, aby pomóc dzieciom zrozumieć, dlaczego dbanie o zęby jest tak ważne oraz jak prawidłowo o nie dbać. Może również pomógł im przełamać strach przed wizytami u dentysty i pokazać, że wizyta u specjalisty nie musi być straszna.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2024-04-18 07:36:32