English Language Day

Strona główna » Aktualności » English Language Day

Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada 23 kwietnia. Jest to dzień uznawany za datę urodzin oraz śmierci Williama Szekspira – angielskiego dramatopisarza, autora między innymi „Hamleta” czy „Romea i Julii”. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 24 kwietnia. Z tej okazji zostały zorganizowane dwa konkursy.

Pierwszy to „Zgadnij kim jestem?” - konkurs kostiumowy. Konkurs polegał na przebraniu się za znaną osobę pochodzącą z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych a także przedstawieniu tej postaci na forum szkoły podczas apelu. Do wspólnej zabawy najchętniej włączyli się uczniowie z klas 4-7, które doskonale odwzorowały przeróżne znane postacie. Uczniowie przez chwilę stali się m. in.: Hermioną Granger z Harrego Pottera, Marilyn Monroe, Victorią Beckham, Justinem Biberem czy Elvisem Presleyem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

Drugi to konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs sprawdz wiedzę uczniów w zakresie szeroko pojętej kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych (Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia). Pytania dotyczyły podstawowej znajomości geografii, historii i życia codziennego: stolice, flagi, popularne miasta, zabytki, dawni i obecni przywódcy, sławne osoby i postaci fikcyjne, święta, ciekawostki.

Najlepiej poradziła sobie uczennica kl. 7, Kamila Ciszewska, która zajęła I miejsce. Wyróżnienie otrzymał uczeń kl. 5, Oliwier Nowak, który również uzyskał wysoki wynik z testu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólną zabawę!

data dodania: 2024-04-26 16:33:25