Dzień Książki w naszej szkole!

Strona główna » Aktualności » Dzień Książki w naszej szkole!

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Idea tego święta  narodziła się 90 lat temu w Katalonii. Oficjalnie natomiast Dzień Książki ma 86 lat. Na całym świecie obchodzony jest od 21 lat.

Z tej  okazji  uczniowie należący do kółka teatralnego przygotowali przedstawienie, które zaprezentowali dziś  przed całą społecznością szkolną. Baśniowa postać pięknego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń i dlatego właśnie ta baśń  CH. Perraulta została wybrana do inscenizacji. Prace nad przedstawieniem trwały trzy miesiące , uczniowie wykonali potrzebne rekwizyty oraz przygotowali oprawę muzyczną i  plastyczną.

Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl.

Mamy nadzieję ,że uczniowie wzięli sobie do serca przesłanie baśni i zrozumieli,  co się liczy w życiu. Nie błyskotki, nie pieniądze, lecz dobroć serca i uczynność.

data dodania: 2016-04-25 22:32:48