Wycieczka do Krakowa

Strona główna » Aktualności » Wycieczka do Krakowa

W dniu 27.04.2017r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem naszego programu była TAURON Arena. Jest to bardzo nowoczesna i wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa, która została wybudowana w 2014r. Mieliśmy okazję usiąść na widowni, zwiedzić szatnie, sale konferencyjne, jak również być w loży VIP.

Kolejnym punktem naszego programu wycieczki było odwiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, tak chętnie odwiedzanego przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W kaplicy klasztornej Sióstr Bożego Miłosierdzia uczciliśmy relikwie św. S. Faustyny, a następnie pokonaliśmy 315 schodów prowadzących na wieżę widokową, by podziwiać panoramę Krakowa. Wieża ta to najwyższy punkt w Krakowie, z którego przy dobrej widoczności można zobaczyć Tatry.

Po obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie historycznej stolicy Polski. Widzieliśmy Rynek Krakowski ze wspaniałymi Sukiennicami, Ratuszem oraz pomnikiem Adama Mickiewicza, a także wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej.

Mimo deszczowej pogody, wyruszyliśmy na Wawel, by tam podziwiać piękno i bogactwo dawnych budowli oraz zobaczyć najbardziej wyczekiwaną atrakcję, jaką był smok Wawelski – symbol Krakowa. Wielką frajdę sprawiło dzieciom kupowanie pamiątek, którymi zachwycały się całą drogę powrotną.

Wycieczka ta wzbogaciła wiedzę dzieci o Krakowie oraz dostarczyła ciekawych wrażeń. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domu.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2017-04-28 15:19:18