W krainie baśni i legend

Strona główna » Aktualności » W krainie baśni i legend

Przedstawieniem teatralnym pod tytułem „ Kopciuszek na wesoło” czwartoklasiści podsumowali cykl lekcji poświęcony legendom i baśniom.  Uczniowie pracowali metodą projektu, a zadania były długoterminowe. Efekty ich pracy zaprezentowano przed całą społecznością szkoły. Na początku czwartoklasiści otrzymali zadanie przeczytania dodatkowych, nieznanych im legend i narysowania na ich podstawie komiksów. Prace zostały ocenione i wywieszone na gazetce szkolnej. Kolejne zadanie polegało na samodzielnym napisaniu tekstu, który spełnia warunki gatunkowe baśni. Powstałe prace udostępniono do czytania wszystkim uczniom szkoły.

W następnym etapie jedna z grup uczniów wykonała afisz teatralny dotyczący szkolnego przedstawienia, a inna zajęła się przygotowaniem  krótkiego  spektaklu, który został zaprezentowany wszystkim uczniom.

Było to ostatnie zadanie podsumowujące projekt „ W krainie baśni i legend”.

To kolejne przedsięwzięcie, którego celem było budzenie  zainteresowania literaturą a przy okazji kształcenie innych  umiejętności: plastycznych, ruchowych czy teatralnych.  Dzieci w czasie pracy nad baśniowym projektem i uczyły się , i bawiły.

Dyrektor szkoły pani Alicja Baran podziękowała uczniom za zaangażowanie w powierzone im zadania.

data dodania: 2017-05-03 11:28:27