Wyjazd klas I-III do Zawiercia

Strona główna » Aktualności » Wyjazd klas I-III do Zawiercia

30 listopada 2017r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami po raz kolejny odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Zawierciu. Dzieci, podzielone na dwie grupy, brały udział w zajęciach. Tym razem zajęcia  związane były z obchodami roku 2017 – Rokiem Rzeki Wisły, przypominające o znaczeniu Królowej Polskich Rzek w rozwoju kraju. Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom ten temat; opowiedziała legendę o powstaniu rzeki Wisły. Dzieci, uzupełniały karty pracy, utworzyły rzekę, utrwaliły miasta, przez które rzeka przepływa. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Następnie udaliśmy się do MOK-u na przedstawienie pt. „Ach, ta Pippi” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl przygotowany dla dzieci był bardzo barwny, pouczający i niezwykle efektowny. Zachwycał scenografią, wesołymi piosenkami i grą aktorów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem śledziły losy bohaterów. Szczególnie dużo sympatii budziła postać rudowłosej dziewczynki z mnóstwem pomysłów na zabawę i ogromną fantazją. Dzieci mogły się przekonać, jak ważna jest odwaga, tolerancja, prawdziwa przyjaźń i nie poddawanie się w najtrudniejszych sytuacjach. Był to bardzo udany spektakl, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń.

Również w tym dniu  uczniowie klas IV –VI obejrzeli w MOK –u przedstawienie pt. „Pan Kleks”.

data dodania: 2017-12-05 10:59:33