Strona główna » Aktualności » DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego 14 października uczniowie klas II, VI, VII i VIII zaprosili całą społeczność szkolną na wyjątkową akademię. Wyjątkową z dwóch powodów: po pierwsze – w roku 2018 przypada Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i Jubileusz 25-lecia naszej szkoły, a także jako forma podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży szkolnej.

Uczniowie biorący udział w uroczystości wykazali się talentami wokalnymi i aktorskimi. W programie artystycznym wystąpiło wiele postaci historycznych: Ziemowit, który opowiedział o tym, jak tysiąc lat temu w szkole uczyć się nie mógł, a większość ludzi była analfabetami. Z fragmentu ,,Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego, przedstawiających obraz szkoły w  rosyjskim Królestwie Polskim i walkę młodzieży z rusyfikacją zapamiętamy słowa: Nauka jest, jak niezmierne morze... — mówił pan. — Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz... Ucz się, co tylko jest sił w tobie, żeby jej zakosztować!

Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Alicja Baran przekazała życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły doceniając ich trud i pracę jaką na co dzień wkładają w kształcenie uczniów. Serdecznie podziękowała również uczniom, rodzicom, a zwłaszcza Radzie Rodziców za pamięć i życzenia, których doświadczyliśmy w tym dniu.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 2076 razy