Rajd pieszy Pilica – Smoleń

Strona główna » Aktualności » Rajd pieszy Pilica – Smoleń

Uczniowie klasy VIII w dniu 20.05.2021r. wzięli udział w rajdzie pieszym Pilica- Smoleń. Uczniowie udali się czerwonym szlakiem do Zamku Pilczy w Smoleniu. Pod zamkiem czekało na nich kilka zadań do rozwiązania z zakresu ekologii. Następnie zapoznali się z terenami ochrony przyrody jakimi są: Rezerwat Smoleń, Park Krajobrazowy Orlich Gniazd i Obszar natura 2000. W trakcje rajdu obserwowali i rozpoznawali różne gatunki roślin w ich naturalnym środowisku. Zwiedzili teren Zamku w Pilczy z wieży i podziwiali piękno krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Następnie czarnym szlakiem wyruszyli z Rezerwatu Smoleń w kierunku Doliny Wodącej. Powędrowali oznaczoną ścieżką dydaktyczną Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Szlakiem niebieskim udali się podziwiając bogactwo ekosystemów, pola uprawnego i lasu do Pilicy. W trakcje wędrówki uczniowie wykonali kolejne zadanie, w którym musieli się wykazać znajomością języka angielskiego. Po wykonaniu ok 20000 kroków zmęczeni i szczęśliwi dotarli do mety naszego rajdu, która znalazła się na rynku w Pilicy.

data dodania: 2021-05-23 22:53:17