Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Jesień"

Strona główna » Aktualności » Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Jesień"

28.10.2021r. w naszej placówce odbył się kolejny raz Przedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Jesień”. Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci w wielu od 3 do 6 lat. Miał formę prezentacji wybranego utworu o tematyce jesiennej.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie pamięci i zdolności recytatorskich, prezentację umiejętności dzieci oraz kształcenie odwagi i śmiałości.

Do konkursu zgłosiło się 18 dzieci. 3-4latki recytowały wiersz „Ludzik z kasztana”, a 5-6latki „Jesienny pociąg” lub „Na straganie”. Po występach dzieci zaprezentowały zabawę przy jesiennych piosenkach.

Komisja dokonała oceny biorąc pod uwagę: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny.

Wyróżnione dzieci to: Michalina Skowronek, Barbara Wolska, Karina Sieradzka, Aleksandra Waga, Lena Fiutak, Julia Nowak, Nikola Szota, Emilka Miśkiewicz.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek, a wyróżnione dzieci również drobne nagrody rzeczowe.

W tym dniu odbyło się również spotkanie z policjantem, który przeprowadził pogadankę na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę.

data dodania: 2021-11-01 20:36:31